Proti Putinovi protestovaly v Moskvě stovky automobilistů

Měsíc před volbou nového prezidenta se ruská opozice chystá k dalším protestům. Na konec týdne svolává do centra hlavního města velkou manifestaci. Organizátoři na ni znovu chtějí přivést desetitisíce lidí. Svobodné a spravedlivé volby žádali už včera v Moskvě také stovky ruských automobilistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protestující řidiči vyzdobili své automobily symboly protestu - bílými stužkami a balónky | Foto: Reuters

Kritikové premiéra Vladimira Putina, který se v březnových volbách uchází o návrat do Kremlu, vyrazili do ulic hlavního města v automobilech vyzdobených symboly protestu - bílými stužkami a balónky.

Opozice chtěla podle svého tvrzení netradiční akcí udržet kampaň „za poctivé volby" v povědomí veřejnosti. Chce také upozornit na blížící se masový sobotní mítink a jeho hlavní požadavky - uspořádání poctivých prezidentských voleb a zrušení výsledků sporného prosincového parlamentního hlasování, označovaného kritiky vlády za zmanipulované.

Podle průzkumů mínění podpora veřejnosti Vladimiru Putinovi v posledních měsících poklesla, stále je ale v Rusku nejpopulárnějším politikem. Ve čtvrtém největším ruském městě Jekatěrinburku se na jeho podporu o víkendu sešly tisíce lidí.

Igor Maňour, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme