Proti stávce distributorů tisku protestují francouzští trafikanti. A to stávkou

Ve Francii dnes stávkují trafikanti. Nedostávají totiž denní tisk, protože stávkují distributoři. Tahle poněkud absurdní situace je důsledkem krize, které čelí tištěná média.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zasněžené náměstí | Foto: Jan Šmíd | Zdroj: Český rozhlas

Pařížané dnes našli své stánky s tiskem zavřené. Trafikanti stávkují na protest proti stávce distributorů. S tímto problémem se zřejmě nedá příliš dělat, protože distributoři stávkují už několik týdnů a noviny chodí velmi nepravidelně.

Prodavači novin jsou závislí na prodeji tisku. Mají okolo 3 centů za prodaný výtisk. Zájem o tištěná média přitom ve Francii stejně jako jinde ve světě klesá.

Přehrát

00:00 / 00:00

O stávce francouzských prodejců tisku mluvil zpravodaj Jan Šmíd

Lidé stále častěji používají tablety a potřeba tisku u lidí klesá. Klesají také náklady novin, příkladem je i zřejmě nejlepší sportovní deník v Evropě L'Equipe. Sdružují se i redakce, jako je tomu třeba u deníku L´Monde.

Nižší náklady se ale týkají i dalších periodik. Zanedlouho, 1. března, má opět vyjít červený gastronomický průvodce Michelin, oblíbená knížka. Mluví se ale o tom, že to může být jedno z posledních vydání v tištěné formě a napříště to budou už jen internetová vydání.

Jan Šmíd, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme