Putin nečekaně přijel do Čečenska

Ruský prezident Vladimír Putin se dnes nečekaně objevil v Čečensku. Na překvapivé inspekční cestě severokavkazské republiky ho doprovázejí ministři vnitra a obrany, Boris Grizlov a Sergej Ivanov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident, který přiletěl do Čečenska vrtulníkem, uvedl pro novináře, že jedním z hlavním cílů cesty, je řešit finanční otázky spojené se zajištěním ruských vojáků a jejich materiálním zázemím. Porada na vojenské základně v Chankale poblíž čečenského hlavního města Grozného se tak týká nejen vojenského počínání Moskvy v republice, ale i bolavé otázky výplaty služného vojákům a důstojníkům. Potíže s financemi pro jednotky by měly podle Putina společně vyřešit ministerstva financí a obrany.

Ruský prezident také už položil květiny na místě, kde po přepadení čečenskými ozbrojenci zahynulo v minulém roce 84 ruských výsadkářů. Vladimir Putin přijel do Čečenska v době, kdy sice neklesá jeho podpora ruskou veřejností, ale kdy se oproti loňsku snížila podpora vojenských akcí proti Čečenské republice.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme