Rakouská politička kritizuje Prahu za Temelín

O „dalších provokacích“ a dokonce o „systematickém urážlivém chování“ českých zástupců vůči Rakousku hovořila politička rakouských sociálních demokratů (SPÖ) Ulli Simaová. V oficiálním prohlášení tiskové služby SPÖ tak mluvčí strany pro otázky životního prostředí reagovala na informace některých dnešních českých listů, podle nichž by mohl být těsně před úterní schůzkou šéfů vlád obou zemí Miloše Zemana a Wolfganga Schüssela zvýšen výkon temelínské elektrárny na úroveň, která by už dovolovala zahájení dodávek proudu do sítě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Česká strana se nás snaží už řadu měsíců stavět před hotové věci,“ prohlásila Simaová a poukázala na to, že vyšší stupeň provozu byl už v minulosti zahájen těsně před plánovanou návštěvou rakouských zástupců v Temelíně nebo před první schůzkou Zeman-Schüssel.

„Tento postup Česka dále vyostřuje vzájemné vztahy obou zemí,“ uvedla Simaová. Vídeňské vládě připomenula, že rakouský parlament přijal jednomyslně rozhodnutí, v němž vládu žádá, aby do přešetření vlivů Temelína na životní prostředí nesouhlasila s uzavřením kapitoly o energetice v jednáních ČR o vstupu do EU.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme