Reagan by mohl být i na bankovkách

Příznivci zesnulého Ronalda Reagana si přejí, aby byl bývalý prezident zvěčněn na bankovkách. Deník USA Today k tomu napsal, že jde o desetidolarovou otázku. Právě na měně této hodnoty by mohl portrét 40. prezidenta států vystřídat zakladatele americké demokracie Alexandra Hamiltona.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ronald Reagan | Zdroj: ČTK

Ještě za života Ronalda Reagana po něm bylo pojmenováno leccos, od letiště ve Washingtonu přes dálnici na Floridě až po horu ve státě New Hampshire. Nejhorlivější fanoušci nejdéle žijícího prezidenta Spojených států ale míří do světa peněž a žádají místo na desetidolarovce. Svou kampaň v Kongresu chtějí zahájit hned po pohřbu Reagana a skončení smutku.

Aktivisté pečující o Reaganův odkaz jsou rozhodnuti vystrnadit s desetidolarovky tvář jednoho z amerických otců zakladatelů, Alexandra Hamiltona, protože ten nikdy prezidentem nebyl, nemá takové zásluhy a dnešním lidem tolik neříká, jako Reagan, který se zasloužil o obnovení sebedůvěry Spojených států po nejistých 70. letech.

V Kongresu převládají muži a ženy, kteří vzešli z generace inspirované sebevědomým optimismem Reagana, a tak není vyloučeno, že i oni budou chtít platit desetidolarovkou s Reaganovým úsměvem.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme