Republikánský kandidát na prezidenta USA odstoupil z kampaně. Kvůli sexuální aféře

Sexuální aféry o víkendu ukončily kampaň jednoho z republikánských kandidátů na amerického prezidenta. Herman Cain, afroameričan z Georgie, odstoupil z kampaně kvůli několikanásobnému obvinění ze sexuálního harašení a dlouholeté nevěry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Republikánský kandidát na prezidenta USA Herman Cain | Zdroj: Reuters

Čtyři ženy nejdříve oznámily, že je Herman Cain sexuálně obtěžoval v době, kdy byl šéfem lobbistické organizace amerických restauratérů a společností, které restaurace řídí. V tomto případě ale nakonec došlo k mimosoudnímu vypořádání.

V tomto týdnu však oznámila další žena, že s ní Herman Cain udržoval 13 let mimomanželský sexuální vztah. To nakonec republikánského kandidáta na prezidenta přimělo k ukončení kandidatury.

Přehrát

00:00 / 00:00

O odstoupení Hermana Caina a sexuálních aférách amerických politiků jsme v Ranním Radiožurnálu mluvili se zpravodajem ve Washingtonu Vítem Pohankou.

Herman Cain se sice nedopustil ničeho nezákonného, problém je ale v tom, že lhal, když 13letý mimomanželský vztah popíral.

Jak v Ranním Radiožurnálu připomněl zpravodaj ve Washingtonu Vít Pohanka, v průběhu 20. století se hodně amerických vrcholných politiků provinilo nemanželskými aférami a nikdo po nich nešel. Za vším podle něj stojí odvaha médii, která v soukromí politiků začala bádat a zasahovat až na konci 20. století.

„Ještě v 60. letech je to nezajímalo, pak se to změnilo se v 70. a 80. letech. Například o záletech J. F. Kennedyho se psalo až sice po jeho smrti. Ale už v době jeho vlády to o něm bylo známé minimálně reportérům, kteří se pohybovali v jeho oklolí a mlčeli o tom,“ dodal zpravodaj.

Vít Pohanka, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme