Ruská armáda posílí příští rok o víc než 50 balistických raket

Rusko modernizuje a přezbrojuje armádu. Ta v příštím roce dostane dalších nejméně 50 mezikontinentálních střel. Strategická jaderná vojska už letos posílilo 38 nových balistických raket, včetně 22 určených pro ponorky. Oznámil to ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská armáda se připravuje na vojenskou přehlídku ke Dni vítězství v moskvě

Ruská armáda se připravuje na vojenskou přehlídku ke Dni vítězství v moskvě | Zdroj: Reuters

Admirál Alexandr Fedotěnkov převzal strategickou atomovou ponorku Vladimír Monamach - je to už třetí ponorka třídy Borej, kterou má ruské námořnictvo ve své výzbroji.

„Nehledě na růst aktivity NATO zvláště ve východní Evropě, ruská vojenská doktrína zůstanou výlučně obrannou,“ prohlásil prezident Vladimír Putin v nově otevřeném Národním centru velení obrany.

Dodal, že Rusko se bude vždy zasazovat o mezinárodní stabilitu, a poděkoval vojákům na Krymu za výtečně splněný úkol během připojení poloostrova k Rusku.

Martin Dorazín, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme