Ruská policie zadržela amerického manažera Calveyho, podezírá ho z krádeže 2,5 miliardy rublů

Ruská policie v pátek v Moskvě zadržela amerického investičního manažera Michaela Calveyho pro podezření z rozsáhlých defraudací. Oznámila to agentura TASS. Zakladatel investičního fondu Baring Vostok je podle vyšetřovatelů podezřelý z krádeže 2,5 miliardy rublů (přes 850 milionů korun) z účtů banky Vostočnyj express. Zadrženi byli ještě nejméně tři další lidé.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská policie. Ilustrační foto. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Calvey podniká v Rusku od poloviny 90. let a jeho kauza podle agentury AP může otřást celým podnikatelským prostředím v Rusku.

Americký podnikatel investoval značné sumy do ruského technologického sektoru, podle agentury TASS to bylo 2,4 miliardy dolarů (54 miliard korun) do celkem 70 projektů.

Do roku 2016 byl třetinovým podílníkem velkého ruského internetového vyhledavače Yandex. Investiční fond Baring Vostok banku Vostočnyj express kontroluje a k zatčení došlo krátce po sporu, který mezi podílníky banky propukl.

Trestní oznámení na Calveyho a další osoby podal tajné službě FSB jeden z akcionářů.

Fond vydal prohlášení, že Calveyho kauza jeho základní obchodní aktivity nijak neovlivní. Calvey má být z rozhodnutí soudu ve vazbě do 13. dubna.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme