Sedm Rumunů zahynulo při nehodě českého autobusu v Maďarsku

Tragická dopravní nehoda se stala dnes časně ráno na jihu Maďarska. Při srážce českého autobusu, který vezl rumunské dělníky, s nákladním automobilem zahynulo nejméně sedm lidí, dalších 16 utrpělo zranění. Mezi mrtvými nejsou žádní Češi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda českého autobusu v Maďarsku | Foto: AFP

Jako masovou charakterizuje maďarská policie srážku kamionu převážejícího auta a patrového autobusu, ve kterém cestovali rumunští občané.

Na místě totiž zemřelo sedm osob, mezi nimi řidič nákladního auta a šest pasažérů z autobusu. Z 16 zraněných jsou tři v ohrožení života.

Nehoda se stala dnes nad ránem na mostě u města Mako. Kamion s německou registrací zatím z neznámých příčin přejel do protisměru. Po nárazu se z návěsu zřítil celý náklad na souběžnou železniční trať.

Ačkoliv měl autobus českou registrační značku, maďarská policie shodně s konzulárním oddělením české ambasády v Budapešti potvrdily, že v něm cestovali pouze Rumuni. Pravděpodobně se jednalo o dělníky, kteří jeli za prací do České republiky. Autobus byl zřejmě pronajatý.

Podle policejní mluvčí jsou oba řidiči autobusu rumunské národnosti, stejně jako mrtvý řidič kamionu. Do vyšetřování nehody se zapojili i rumunští policisté.

Gregor Martin Papucsek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme