Šéf EP Buzek: Propuštění Gilada Šalita je důkazem víry v usmíření

Předseda Evropského parlamentu Jerzy Buzek přivítal propuštění pět let zadržovaného izraelského vojáka Gilada Šalita. „Čekali jsme na tuto chvíli příliš dlouho. Evropský parlament v posledních pěti letech nezapomněl na jeho úděl a při každé příležitosti vyzýval k jeho propuštění,“ uvedl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jerzy Buzek | Foto: European Commission Audiovisual service

Buzek v reakci na osvobození vojáka, kterého unesli radikálové z palestinského Hamásu a dnes jej vyměnili za několik stovek vězňů, připomněl probíhající výstavu v budově Evropského parlamentu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reakci předsedy EP Jerzyho Buzka shrnuje bruselský zpravodaj Radiožurnálu Petr Novák

Výstavu otevřel před týdnem a jen 24 hodin po vernisáži přišla zpráva o dohodnuté výměně tohoto uneseného vojáka za palestinské trestance.

Podle Buzka Šalitův příběh dokazuje, že nikdy nesmíme ztrácet víru v usmíření, ačkoli někdy vyžaduje těžká jednání a přijímání nelehkých kompromisů. „To, že je Gilad Šalit znovu se svou rodinou a blízkými, považujeme za další důkaz toho, že rok 2011 je rokem zázraků,“ dodal předseda Evropského parlamentu.

Pavel Novák, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme