Šéfka americké diplomacie varovala Teherán před jaderným programem
Spojenci z NATO pomohou Američanům s výcvikem iráckých vojáků. Slíbili to americké ministryni zahraničí Condoleezze Riceové na schůzce v centrále NATO v Bruselu. Generální tajemník NATO Jaap de Hoop Scheffer odhadl, že by aliance měla být schopna ročně vycvičit 1000 příslušníků iráckých bezpečnostních sil.
Riceová v Bruselu současně velmi rázně - podle pozorovatelů zatím nejostřeji - varovala Irán před pokračováním v jaderném programu. Toto varování je prý adresováno nejen vládě v Teheránu, ale také třem evropským mocnostem, které s Iránem vyjednávají - tedy Velké Británii, Francii a Německu.
Cestu americké ministryně zahraničí Conodleezzy Riceové sledují americká média velmi pozorně. Jejich komentáře vyznívají většinou pochvalně. Riceová podle zámořských novinářů udělala v této fázi jak v Evropě, tak na Blízkém východě, co mohla. Americké deníky především vystoupení Riceové v pařížském Institutu pro politické vědy. Wall Street Journal tvrdí, že její přednáška a následná diskuse v tomto levicovém intelektuálním klubu znamená, že Bílý dům se nebojí komunikovat se svými největšími kritiky. Washington Post souhlasí a zároveň upozorňuje, že otázky pro Riceovou byli mírné proto, že z více než pěti tisíc studentů se mohli přednášky zúčastnit jen někteří. Původní ostré otázky byly odmítnuté americkým ministerstvem zahraničí. New York Times dodává, že Riceová se snažila přesvědčit nejen Francouze v sále, ale také mimo něj. Deník USA Today se domnívá, že úspěšnost evropské cesty Riceové byla dána také jejím načasováním po iráckých volbách.