Série pumových útoků v Izraeli

Série výbuchů otřásla Izraelem. Nejméně jednu osobu zabily a jednu zranily nálože, které podle tamního rozhlasu explodovaly mezi izraelským městem Netanja a palestinským městem Tulkarem. O tři hodiny dříve přišli v severoizraelském městě Naharija při palestinském sebevražedném útoku o život nejméně tři Izraelci. Desítky dalších byly zraněny. Izrael na útok odpověděl ostřelováním palestinských cílů na západě Ramalláhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak přímo z města Naharija hlásí blízkovýchodní zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, k sebevražednému atentátu došlo na tamním vlakovém nádraží. Atentátník z Hnutí islámského odporu Hamas odpálil nálož právě ve chvíli, kdy tam lidé vystupovali z vlaku. Mezi zraněnými jsou převážně vojáci, kteří se vraceli na své základny. Izraelská armáda odpověděla střelbou na stanice palestinské policie v oblasti města Ramalláhu. Do akce byly nasazeny bojové helikoptéry. Budovy, které armáda ostřelovala, byly už většinou vyklizené, protože Palestinci odvetnou akci očekávali.

K dalšímu incicentu dnes došlo v údolí Jordánu severně od Jericha. Ozbrojení Palestinci tam zaútočili na školní autobus, který vezl do školy učitelky. O život přišla jedna vyučující a řidič. Útok ostře odsoudila izraelská ministryně školství - uvedla, že palestinský prezident Jásir Arafat vysílá útočníky proti učitelkám a dětem. Vyzvala také izraelského premiéra Ariela Šarona, aby zabránil plánované schůzce ministra zahraničí Šimona Perese s palestinským předákem. Izraelský kabinet by na dnešním zasedání měl s konečnou platností rozhodnout o tom, zda opatření směrem k izolaci palestinských území, zejména na západním břehu Jordánu, budou pokračovat.

Snímky vztahující se k této zprávě najdete pod odkazem FOTOGALERIE.

Lenka Kabrhelová, Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme