Série pumových útoků v Izraeli

Série výbuchů otřásla Izraelem. Nejméně jednu osobu zabily a jednu zranily nálože, které podle tamního rozhlasu explodovaly mezi izraelským městem Netanja a palestinským městem Tulkarem. O tři hodiny dříve přišli v severoizraelském městě Naharija při palestinském sebevražedném útoku o život nejméně tři Izraelci. Desítky dalších byly zraněny. Izrael na útok odpověděl ostřelováním palestinských cílů na západě Ramalláhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak přímo z města Naharija hlásí blízkovýchodní zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, k sebevražednému atentátu došlo na tamním vlakovém nádraží. Atentátník z Hnutí islámského odporu Hamas odpálil nálož právě ve chvíli, kdy tam lidé vystupovali z vlaku. Mezi zraněnými jsou převážně vojáci, kteří se vraceli na své základny. Izraelská armáda odpověděla střelbou na stanice palestinské policie v oblasti města Ramalláhu. Do akce byly nasazeny bojové helikoptéry. Budovy, které armáda ostřelovala, byly už většinou vyklizené, protože Palestinci odvetnou akci očekávali.

K dalšímu incicentu dnes došlo v údolí Jordánu severně od Jericha. Ozbrojení Palestinci tam zaútočili na školní autobus, který vezl do školy učitelky. O život přišla jedna vyučující a řidič. Útok ostře odsoudila izraelská ministryně školství - uvedla, že palestinský prezident Jásir Arafat vysílá útočníky proti učitelkám a dětem. Vyzvala také izraelského premiéra Ariela Šarona, aby zabránil plánované schůzce ministra zahraničí Šimona Perese s palestinským předákem. Izraelský kabinet by na dnešním zasedání měl s konečnou platností rozhodnout o tom, zda opatření směrem k izolaci palestinských území, zejména na západním břehu Jordánu, budou pokračovat.

Snímky vztahující se k této zprávě najdete pod odkazem FOTOGALERIE.

Lenka Kabrhelová, Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme