Slovensko se stane nestálým členem Rady bezpečnosti

Slovensko se dnes stane nestálým členem Rady bezpečnosti. Bude mezi pěti novými nestálými členy, které dnes zvolí Valné shromáždění OSN na období 2006 a 2007. Hned po Slovensku se chce stát nestálým členem Rady bezpečnosti na další dva roky také Česko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rada bezpečnosti OSN | Foto: Miroslav Konvalina

Volba Slovenska za nestálého člena Rady bezpečnosti je výsledkem intenzivní práce slovenské diplomacie. Slovensko tak bude v následujících dvou letech spolurozhovodat například o sankcích nebo mírových operacích, které budou závazné pro všechny členské země.

Slovensko hodlá využít příslušnosti k Radě bezpečnosti k posílení svého mezinárodního vlivu a viditelněji se zapojit do řešení globálních světových problémů, boje s chudobou a s hrozbami terorismu. Předseda Valného shromáždění Jan Eliasson přivítal kandidaturu Slovenska s tím, že je hrdý na to, že se nestálým členem Rady stane členský stát Evropské unie.

Miroslav Konvalina, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme