Slovenský prezident přednesl zprávu o stavu země

Prezident Rudolf Schuster v projevu před poslanci ocenil zahraniční úspěchy slovenské vlády i podporu opozice při úsilí o začlenění Slovenska do Evropské unie a Severoatlantické aliance. Velmi kriticky se ale vyjádřil k působení Dzurindova kabinetu na domácí půdě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle zpravodajky Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu v Bratislavě Renaty Havranové prezident Schuster zvlášť ocenil podporu integraci Slovenska do EU a NATO ze strany opozičního HZDS i mimoparlamentních subjektů. Jeho projev se ale pak nesl už jen v kritickém duchu. Prezident prohlásil, že vláda namísto zodpovědného přístupu k problémům rozpoutala hon na čarodějnice. Ze slibů občanům a programového prohlášení splnila jen málo. Schuster připomněl, že se jí nepodařilo snížit nezaměstnanost a oživit hospodářství. Činnost Dzurindova kabinetu je podle něj naprosto nedostatečná a v mnoha případech chaotická. Prezident uvedl, že vláda by měla velmi rychle přehodnotit své postupy a najít východiska.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme