Souboj o post starosty New Yorku vyhrál Michael Bloomberg

Novým newyorským starostou bude mediální magnát Michael Bloomberg, který těsně vyhrál volby nad demokratem Markem Greenem. Ten už přiznal svou porážku. Nový starosta nahradí populárního Rudolpha Giulianiho. Předběžné výsledky voleb newyorského starosty ukazovaly na patovou situaci mezi oběma kandidáty, ale už samotný těsný výsledek byl úspěchem politického novice Bloomberga.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Bloomberg

Michael Bloomberg | Zdroj: ČTK

Bloombergova popularita stoupala rychle kvůli zkušenostem s ekonomickým řízením. Právě tyto kvality považují mnozí voliči za výhodu po teroristických útocích a se začínajícím ekonomickým útlumem. Bloombergovy šance zvýšila výslovná podpora Giulianiho, který vyčistil město od kriminality.

"Dnes nejde o republikány a demokraty, ale o Newyorčany," řekl Bloomberg po volbách. Jeho rival Green ve vystoupení, v němž uznal porážku, vyzval své spoluobčany, aby podpořili Bloomberga při obnově New Yorku.

Milan Kopp, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme