Soud poslal do vazby muže podezřelé z nevydařených útoků v Londýně

Před soud v londýnské věznici Belmarsh byli předvedeni čtyři muži. Jsou obžalovaní ze spiknutí s cílem vraždit uživatele hromadné městské dopravy 21.července. Soud rozhodl o vzetí převážně muslimů do vazby

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Yasin Hassan Omar | Foto: ČTK/AP

Londýnská věznice Belmarsh se řadí k nápravným zařízením s nejpřísnějším bezpečnostním režimem. Když byli dopoledne do soudní síně věznice přepravováni obžalovaní v policejních konvojích, místo střežili po zuby ozbrojení příslušníci protiteroristického útvaru.

Čtyři obžalovaní jsou vesměs muslimové ve věku od 23 do 32 let - body obžaloby se týkají spiknutí s cílem vraždit uživatele hromadné městské dopravy 21.července a přechovávání výbušnin. Soud rozhodl o jejich vyšetřovací vazbě do listopadu, kdy budou vyzváni, aby se k bodům obžaloby vyjádřili.

Někteří politici a noviny vyzývají k zavedení tvrdých opatření proti radikálním muslimským duchovním, kteří útoky schvalují anebo k nim přímo popuzují. O konkrétních krocích zatím rozhodnuto nebylo.

Milan Kocourek, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme