Soud poslal do vazby muže podezřelé z nevydařených útoků v Londýně

Před soud v londýnské věznici Belmarsh byli předvedeni čtyři muži. Jsou obžalovaní ze spiknutí s cílem vraždit uživatele hromadné městské dopravy 21.července. Soud rozhodl o vzetí převážně muslimů do vazby

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Yasin Hassan Omar | Zdroj: ČTK

Londýnská věznice Belmarsh se řadí k nápravným zařízením s nejpřísnějším bezpečnostním režimem. Když byli dopoledne do soudní síně věznice přepravováni obžalovaní v policejních konvojích, místo střežili po zuby ozbrojení příslušníci protiteroristického útvaru.

Čtyři obžalovaní jsou vesměs muslimové ve věku od 23 do 32 let - body obžaloby se týkají spiknutí s cílem vraždit uživatele hromadné městské dopravy 21.července a přechovávání výbušnin. Soud rozhodl o jejich vyšetřovací vazbě do listopadu, kdy budou vyzváni, aby se k bodům obžaloby vyjádřili.

Někteří politici a noviny vyzývají k zavedení tvrdých opatření proti radikálním muslimským duchovním, kteří útoky schvalují anebo k nim přímo popuzují. O konkrétních krocích zatím rozhodnuto nebylo.

Milan Kocourek, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme