Srážka na rakouské dálnici: pět mrtvých, mezi raněnými Češi

Pět životů a několik těžkých zranění si dnes vyžádala dopravní nehoda v rakouské spolkové zemi Burgenland. V hromadné kolizi se ocitlo i jedno české auto, v němž utrpěli zranění tři lidé. Další Češi, kteří náhodou projížděli místem nehody, poskytovali raněným první pomoc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranka | Foto: Jan Rosenauer

Krátce před polednem před výjezdem Pinkafeld na dálnici A2 mezi Štýrským Hradcem a Vídní narazil terénní automobil do svodidel uprostřed dálnice. Nárazem byl katapultován do vzduchu a narazil do osobního automobilu, který jel v opačném směru. Oba řidiči, muž a žena, zahynuli.

Na to do obou vraků najel osobní automobil, ve kterém byly dvě ženy a dvě děti. Jedna žena, její dítě a spolujezdkyně při nárazu přišly o život, jeden chlapec byl vážně zraněn. Utržené svodidlo ještě zasáhlo automobil s českou posádkou a utrhlo mu střechu.

Obětem srážky přispěchala jako první na pomoc posádka sanitky z Přerova, která právě převážela pacienta na Slovensko. "Snažili jsme se zjistit kdo je živý a komu se dá pomoci. Zasahovali jsme u dvouletého chlapce, snažili jsme se mu zajistit vitální funkce, toho si potom přebírali rakouští záchranáři s vrtulníkem," popsala Radiožurnálu tragédii zdravotní sestra Kamila Hegrová.

Martin Hromádka, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme