Statisíce lidí zahájily na pláži Copacabana v Rio de Janeiru Světové dny mládeže

Místo bikin růžence, tak média shrnují dočasnou proměnu pláže Copacabana v brazilském Rio de Janeiru. Včera tam začaly Světové dny mládeže, slavnostního zahájení se zúčastnilo asi 400 tisíc katolíků. Zítra mezi ně zavítá i papež.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladí katolíci na pláži Copacabana v Rio de Janeiru | Foto: Reuters

Pětidenní setkání mladých katolíků začalo mší na pláži, kterou celebroval riodejaneirský arcibiskup Orani Joao Tempesta. Ten uvítal katolické poutníky. Očekává se, že celkem jich na setkání dorazí až milion a půl.

V Riu je také páter Jan Balík, ředitel sekce pro mládež České biskupské konference. „Celý den v Rio de Janeiru byla velká zima, ale tady většina lidí je z Latinské Ameriky a ti nevydrží jen stát a tiše poslouchat, pořád musí poskakovat a zpívat. Atmosféra v tom davu byla úžasná,“ popsal tamní atmosféru.

Vrcholem setkání v Riu má být zítřejší návštěva papeže Františka, který je v Brazílii od pondělí.

Včera byl papež ve své rezidenci, dnes má na programu návštěvu mariánského poutního místa v Aparecidě. V tamní obří bazilice s uctívanou sochou patronky země povede mši. Později v Riu navštíví nemocnici pojmenovanou po svatém Františku z Assisi.

Návštěvu provázejí přísná bezpečnostní opatření. V bazilice v Aparecidě se prý v neděli našla podomácku zhotovená výbušnina, ale úřady tvrdí, že to nesouviselo s dnešní papežovou návštěvou.

František, první papež původem z Latinské Ameriky, si prý sám vymohl, aby návštěva baziliky byla zařazena do programu.

Helena Berková, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme