Stávka německých železničářů tentokrát postihla Bavorsko

V Německu kulminuje nejvážnější sociální protest posledního desetiletí. Kvůli mzdovým požadavkům železničářů pokračovala jejich nárazová dočasná stávka. Ochromena byla tentokrát vlaková přeprava ve třech bavorských městech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční trať | Foto: Jan Rosenauer

V Mnichově, Norimberku i Regensburgu dnes cestující na dráze museli počítat s podstatným zpožděním vlaků. Výstražná stávka postihla i mnichovskou rychlodráhu a zemské hlavní město tak zachvátil v ranní dopravní špičce chaos. V depu totiž zůstalo na 70 vlakových souprav. Přerušen byl dokonce i provoz rychlodráhy na mezinárodní letiště Franze Josefa Strausse.

160 tisíc drážních odborářů požaduje zvýšení platů o pět procent a vyrovnání platové úrovně východu se západem. Bývalí občané NDR totiž berou stále nižší mzdy. Vedení německé železnice ale navrhuje zvýšení jen o 1,3 desetiny procenta, což odbory považují za špatný masopustní žert.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme