Student hrozící přepadením školy v Bádensku byl nalezen mrtev

Neklidný den má za sebou německá spolková země Bádensko-Württembersko. Policisté tam pátrali po osmnáctiletém gymnazistovi, který měl zřejmě v úmyslu zaútočit střelnou zbraní na školu. Hoch byl nakonec nalezen mrtev. Pravděpodobně spáchal sebevraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policisté před gymnáziem v Offenburgu | Zdroj: ČTK

Introvertní mladík, jehož láskou byly počítačové střílečky, byl pohřešován od včerejšího odpoledne. Z domova si přitom vzal nabitou pistoli z druhé světové války. Mezitím zalarmovali policii dva studenti, kteří na internetu objevili výzvu neznámého vrstevníka, který se netajil úmyslem "vystřílet na Mikuláše svou školu."

Muži zákona si oba případy dali do souvislosti a rozjeli obří pátrací akci. Případ vyvolal paniku mezi rodiči v celém Bádensku a mnozí ředitelé škol raději své svěřence poslali z vyučování domů. Policisté nakonec odpoledne našli mladíka mrtvého.

V Německu je těmto případům věnována mimořádná pozornost. Je to teprve 14 dní, co jiný osmnáctiletý student přepadl školu ve městě Emsdetten, zranil 37 lidí a poté spáchal sebevraždu.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme