Terorista Kádri se rok skrýval na Slovensku

Slovenská policie pomohla britským kolegům při zatčení islámského teroristy Rabaha Kádriho. Jeden z vůdců teroristické buňky Severoafrické fronty, která je úzce propojena se zločineckou organizací Al-Káida, se ukrýval na Slovensku. Kádriho zatkla londýnská policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava | Foto: European phyto mesaures for potato

Jak uvádí zpravodajka Radiožurnálu v Bratislavě Renata Havranová, Kádri je Podle některých informací podezřelý z osnování teroristického útoku na londýnské metro. Údajně vedl teroristickou větev, která působila také v Německu a ve Francii. Policie ji odhalila, ale vůdcům se podařilo uprchnout.

Na Slovensku se Kádri ukrýval asi rok. Slovenská policie jeho pobyt monitorovala a na Kádriho odjezd před dvěma týdny britské kolegy upozornila. Následně v Bratislavě zadržela jeho slovenskou přítelkyni a její sestru, které přestoupily na islám. Při domovních prohlídkách policisté našli různé dokumenty a písemnosti, které propojení s teroristickými organizace potvrzují. Obě ženy jsou na svobodě, další kroky vůči nim Slováci a Britové konzultují.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme