Twitter musí Muskovi vydat data o aktivních uživatelích sítě. Rozhodl o tom americký soud

Sociální síť Twitter má svému vlastníkovi Elonu Muskovi vydat informace o několika tisících účtů. Nařídil to americký soud, který ale zároveň odmítl vyhovět dalším Muskovým požadavkům, které označil za absurdí.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf Tesly a Space X Elon Musk plánuje uvést sociální síť Twitter tři roky po její koupi znovu na akciovou burzu

Šéf Tesly a Space X Elon Musk plánuje uvést sociální síť Twitter tři roky po její koupi znovu na akciovou burzu | Foto: Nikolas Kokovlis/NurPhoto | Zdroj: Reuters

Twitter má Muskovi předat data z loňského auditu aktivních uživatelů sítě. Konkrétně data o devíti tisících uživatelů, ze kterých vycházely odhady o počtu falešných nebo fiktivních účtů. Twitter namítal, že požadovaná data nemá. I tak ale podle rozhodnutí soudu má teď dva týdny na to, aby je předal protistraně.

Ostatní Muskovy požadavky ale soud zamítl. Argumentoval tím, že byly příliš obecné. Twitter by podle rozhodnutí soudu musel vytvořit biliony datových výstupů, jejichž skutečná hodnota je podle soudkyně diskutabilní.

Elon Musk odstoupil od koupě Twitteru. Sociální síť s ním chce bojovat u soudu, trvá na dohodnuté ceně

Číst článek

Elon Musk přitom sociální síť před nedávnem koupil. Teď ale tvrdí, že ho Twitter podvedl. V podkladech pro koupi totiž prý miliardář dostal nepravdivé informace o tom, kolik je na Twittru skutečných uživatelů a kolik účtů je falešných.

Kvůli tomu nemohl dost dobře odhadnout skutečnou hodnotu firmy, za kterou má podle dohody, kterou uzavřel na jaře, zaplatit 44 miliard dolarů. Musk tvrdí, že v podkladech pro koupi dostal informaci, že 5% twittrových účtů jsou takzvané spamové, ve skutečnosti jich je ale víc.

Musk po soudu chce, aby uznal, že může z dohody odstoupit právě proto, že byl podvedený. Twitter naopak doufá, že soud Muska přiměje, aby za akcie zaplatil dohodnutou cenu. Argumentoval hlavně tím, že informace o spamových účtech od začátku udával jako odhady a ne skutečný reprezentativní vzorek.

Zdeněk Novák, Anna Pretlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme