USA vyzkoušely nový letoun s laserovým dělem

Spojené státy poprvé vyzkoušely letoun s laserovým dělem. Speciálně upravený stroj Boeing 747 má být schopen ničit střely namířené na americké území. Jak ale zjistil náš washingtonský zpravodaj Miroslav Konvalina, samotnou laserovou zbraň Pentagon ještě nepoužil. V první fázi testů nebyl nový útočný laser ještě vyzkoušen, ale vojenští odborníci si od nové zbraně na palubě letadla slibují, že dokáže zachytit střelu brzy po odpálení a nasměrovat na ni paprsek ze vzdálenosti až 300 kilometrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 767-300 | Foto: Boeing

Laser na plášti nepřátelské střely rozžhaví bod velikosti tenisového míčku na dosud utajovanou teplotu. Terčem je nádrž rakety a ta okamžitě exploduje. Zkušební let nad McConalovou leteckou základnou ve státě Kansas zapadá do programu budování protiraketového obranného systému, který má Ameriku zaštítit před napadením taktickými a balistickými střelami. Pentagon do této části protiraketové obrany investuje téměř dvě miliardy dolarů do roku 2004, kdy by měl být letoun s novou výzbrojí připraven pro potřeby americké armády.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme