USA zvažují omezení platnosti víz na jeden měsíc

Spojené státy zvažují zpřísnění vízové politiky. Americký imigrační úřad navrhuje zkrátit povolený pobyt zahraničních návštěvníků, kteří do USA přijedou na turistický, podnikatelský či jiný druh vstupního víza, z původních šesti měsíců na třicet dní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Bílý dům

Imigrační a naturalizační úřad Spojených států čelí tvrdé kritice po skandálu okolo studentských víz vydaných strůjcům teroristických útoků z loňského září. Kongres požádal Bílý dům, aby spojil imigrační úřad a celní úřad do jedné organizace, která by patřila pod americké ministerstvo spravedlnosti.

Komisař imigračního úřadu James Ziglar v Kongresu uvedl, že zvažuje zkrácení pobytové lhůty pro zahraniční návštěvníky ve Spojených státech z dosavadních měsíců na třicet dní. Toto opatření by se podle ministerstva zahraničí týkalo každoročně okolo sedmi miliónů cizinců, kteří přijíždějí do Spojených států s různými vízy.

Úřad navrhuje zpřísnit i podmínky studentských víz. Podle dosavadní praxe může cizinec přijet do USA na turistické vízum a požádat o studentské vízum, které umožňuje prodloužení pobytu. Studovat může začít okamžitě ještě předtím, než je jeho studentské vízum schváleno. Ziglar uvedl, že podle zvažované reformy budou smět žadatelé zahájit studium až poté, co bude schváleno.

Olga Krupauerová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme