V Afghánistánu prý unesli dalšího Němce, tentokrát novináře

V Afghánistánu byl pravděpodobně unesen další německý občan. V tomto případě má jít o novináře. Německé ministerstvo zahraničí zatím únos nepotvrdilo s tím, že shání k případu bližší údaje. Byl by to během týdne už třetí Němec, který padl do rukou afghánských radikálů. Jeden z dvojice inženýrů unesených minulou středu za dosud nevyjasněných okolností zemřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Afghánský policista | Foto: AFP

Server Spiegel-ONLINE napsal, že se terčem únosu stal reportér týdeníku Stern Christoph Reuter. Ten zavítal i se svým tlumočníkem do vesnice Sangar v provincii Kunar, kde letadla NATO před čtrnácti dny zabila minimálně 27 civilistů.

Podle televize ARD dvojici minulou noc odvlekli neznámí ozbrojenci, kteří by se podle bezpečnostních zdrojů mohli rekrutovat z extremistické skupiny kolem ex-premiéra Hekmatjára. Provincie Kunar patří k těm vůbec nejnebezpečnějším a pravidelně tam dochází k těžkým bojům mezi americkými vojáky a příslušníky hnutí Taliban.

Německá ambasáda v Kábulu i vojáci bundeswehru rozmístění v Afghánistánu se teď snaží vnést do nejnovějšího případu jasno. Německé úřady se zároveň pokoušejí vyjednat propuštění druhého z německých inženýrů, kterého zadržují paštúnští bojovníci a který je fyzicky značně zesláblý.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme