V Belfastu pokračují násilnosti kvůli britské vlajce, podle policie se zapojily i 10leté děti

I deseti a jedenáctileté děti se podle policie zapojují do násilností v severoirském Belfastu. V jeho ulicích museli strážci zákona řešit prudké střety už pátou noc v řadě. Počet zadržených osob dosáhl čísla 100. Násilnosti propukly během demonstrací proti rozhodnutí městské rady vyvěšovat britskou vlajku jen 17 dní v roce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V severoirském Belfastu pokračují střety kvůli sporům o britskou vlajku | Zdroj: Reuters

„52 mých kolegů utrpělo zranění. Naštěstí se nejednalo o vážná poranění. Stejně je to ale cena, kterou nejsem ochoten přijmout,“ uvedl šéf severoirské policie Matt Baggott.

Ten si také posteskl, že se belfastskými ulicemi večer potloukají 10 či 11leté děti bez rodičovského dozoru, které se zapojují i do samotných násilností.

V posledních hodinách nasadili strážci zákona proti militantním ulsterským loajalistům už i vodní dělo. Útočníci zasypali policisty tradičně cihlami a zápalnými lahvemi.

Dav unionistů protestoval před belfastskou radnicí. Městská rada se tam sešla poprvé od 3. prosince, kdy schválila nová kontroverzní pravidla pro vyvěšování britské vlajky.

Jiří Hošek, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme