V blízkosti iráckého vicepremiéra se zřejmě odpálil policejní důstojník

Irácký vicepremiér Salám Zaubáí se stal terčem atentátu. Zahynulo při něm nejméně patnáct lidí, včetně poradce premiéra pro národní bezpečnost. Vicepremiér utrpěl vážná zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Salám Zaubáí | Zdroj: ČTK

Útok se odehrál formou dvou sebevražedných atentátů, které následovaly krátce po sobě. Jak uvedlo arabské vysílání britského rozhlasu BBC, vicepremiér Zaubáí se účastnil páteční modlitby v mešitě, když došlo k první explozi. Ve chvíli, kdy se tělesná stráž snažila odvést premiérova náměstka do bezpečí, následoval druhý výbuch.

Mezi zraněnými je i vicepremiérův bratr. Podle irácké policie je zřejmě jedním z atentátníků policejní důstojník, který měl na těle připevněný pás s výbušninami.

Americká Sněmovna reprezentantů ovládaná demokraty dnes schválila návrh zákona, který obsahuje ustanovení o nejpozdějším datu odchodu bojových jednotek USA z Iráku na září 2008. Bílý dům už předem dal najevo, že hodlá zákonnou normu, o níž ještě bude rozhodovat Senát, vetovat.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme