V Londýně zabíjely bomby na bázi peroxidu acetonu

Počet obětí teroristických útoků v Londýně z minulého týdne stoupl na 54 včetně čtyř atentátníků - sebevrahů a policie pokračuje v pátrání po jejich společnících. Při raziích v severoanglickém městě Leedsu bylo zjištěno jak útočníci bomby vyráběli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřování londýnských teroristických útoků | Foto: ČTK/EPA

Policejní odborníci na výbušniny zjistili, že bomby použité v londýnských útocích byly vyrobeny v jednom z prohledávaných domů v Leedsu z ingrediencí, které je možné koupit v drogerii.

Proto policie pátrá také po egyptském studentovi chemie, který zmizel ze své adresy v Leedsu. Stejných ingrediencí, používali atentátníci Al-Káidy při jiných útocích.

Hlavní výbušná látka použitá v londýnských výbuších je podle informací zpravodaje BBC vysoce těkavý a nestálý peroxid acetonu, který detektivové objevili při raziích v Leedsu ve značném množství.

Právě proto bylo místní obyvatelstvo z ulic odříznutých policejním kordonem v předměstí Leedsu jménem Beeston evakuováno a nad prostorem je vynucené bezletové pásmo.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme