V Londýně zabíjely bomby na bázi peroxidu acetonu

Počet obětí teroristických útoků v Londýně z minulého týdne stoupl na 54 včetně čtyř atentátníků - sebevrahů a policie pokračuje v pátrání po jejich společnících. Při raziích v severoanglickém městě Leedsu bylo zjištěno jak útočníci bomby vyráběli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřování londýnských teroristických útoků

Vyšetřování londýnských teroristických útoků | Zdroj: ČTK

Policejní odborníci na výbušniny zjistili, že bomby použité v londýnských útocích byly vyrobeny v jednom z prohledávaných domů v Leedsu z ingrediencí, které je možné koupit v drogerii.

Proto policie pátrá také po egyptském studentovi chemie, který zmizel ze své adresy v Leedsu. Stejných ingrediencí, používali atentátníci Al-Káidy při jiných útocích.

Hlavní výbušná látka použitá v londýnských výbuších je podle informací zpravodaje BBC vysoce těkavý a nestálý peroxid acetonu, který detektivové objevili při raziích v Leedsu ve značném množství.

Právě proto bylo místní obyvatelstvo z ulic odříznutých policejním kordonem v předměstí Leedsu jménem Beeston evakuováno a nad prostorem je vynucené bezletové pásmo.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme