V Moskvě zemřel napadený aktivista, který hlídal provizorní památník Borise Němcova

V Moskvě ve čtvrtek zemřel aktivista, který hlídal provizorní památník zavražděného opozičníka Borise Němcova, informuje server The Moscow Times.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé přinášejí květiny k místu, kde byl v pátek zavražděn Boris Němcov | Zdroj: Reuters

Aktivistu Ivana Skripnišenka napadl neznámý útočník na mostě před Kremlem večer 15. srpna. Strčil do něj a zlomil mu nos, píše server The Moscow Times. Po ošetření v nemocnici byl propuštěn domů.

„Mluvil jsem s ním po telefonu o několik dní později, chystal se to oznámit na policii,“ cituje portál Mediazona dalšího dobrovolníka Andree Marguljova.

„Plánoval dovolenou, místo toho ale musel kvůli komplikacím znovu do nemocnice,“ dodal kolega aktivisty. Aktivista napsal na Twitteru, že Skripnišenko pak 23. srpna zemřel. Přesné příčiny jeho smrti nejsou známy.

Skripnišenko byl jeden z řady dobrovolníků, kteří střeží provizorní památník Borise Němcova. Bývalého místopředsedu vlády z 90. let a kritika současného režimu v Rusku Borise Němcova zastřelili před dvěma roky v únoru.

Němcovův vrah Zaur Dadajev byl v červenci odsouzen na 20 let odnětí svobody. Prokurátorka přitom žádala doživotí. Čtveřice spolupachatelů si má podle vojenského soudu odpykat tresty od 11 do 19 let.

Němcovovi přátelé mají podezření, že vražda byla zosnována v okolí vládce autonomního Čečenska Razmana Kadyrova.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme