V Německu stávkuje personál Lufthansy. Dolehne to až na dvě stě tisíc cestujících, odhaduje aerolinka

V Německu ve čtvrtek brzy ráno začala další stávka pozemního personálu aerolinek Lufthansa. Potrvá do soboty ráno a podle letecké společnosti dolehne až na 200 000 cestujících. Zrušeny jsou i spoje s Českem.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na obrazovce se zobrazují informace o stávce organizované odborovou organizací Verdi, která uzavřela frankfurtské letiště pro cestující s plánovanými odlety

Na obrazovce se zobrazují informace o stávce organizované odborovou organizací Verdi, která uzavřela frankfurtské letiště pro cestující s plánovanými odlety | Foto: Kai Pfaffenbach | Zdroj: Reuters

Už pátá výstražná stávka vyhlášená odbory Verdi v letecké dopravě v poslední době odstartovala ve 04.00 a skončit by měla v sobotu v 7.10.

Letecký provoz v Německu ochromí stávka pozemního personálu Lufthansy, zrušeny jsou i lety z Prahy

Číst článek

Jen Lufthansa počítá s tím, že každý den stávky vypadne kolem 1000 jejích letů. Vypraví jich jen deset až dvacet procent původně plánovaného množství. Letecká společnost zrušila také sedmnáct letů mezi Letištěm Václava Havla Praha a letišti ve Frankfurtu nad Mohanem a v Mnichově.

Odbory Verdi požadují výrazné zvýšení platů pro zhruba 25 000 zaměstnanců pozemního personálu a tvrdí, že se o něj Lufthansa přes očekávané rekordní výsledky a pravidelně zvyšované manažerské bonusy nezajímá.

Verdi chce zvýšení mezd o 12,5 procenta a jednorázový protiinflační bonus 3000 eur (zhruba 76 000 korun). Lufthansa původně navrhovala desetiprocentní zvýšení mezd během dvanácti měsíců a zmíněný bonus 3000 eur, později však uvedla, že její nová nabídka už odpovídá základním požadavkům odborů. Ty ale tvrdí, že jejich cíle stále naplněné nejsou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme