V Rusku tisíce lidí demonstrují kvůli vládnímu postupu proti ekonomické krizi

Tisíce lidí dnes po celém Rusku protestují proti postupu vlády vůči ekonomické krizi. Na ruském Dálném východě žádali protestující rezignaci premiéra Vladimira Putina. Podle dostupných informací se demonstrace obešla bez násilí. Během dneška se řada protestů očekává také v Moskvě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: Marek Dlouhý

Protivládní demonstraci ve Vladivostoku svolala komunistická strana, zatímco ještě před měsícem ruská policie veškeré náznaky nespokojenosti tvrdě potlačovala, dnešní demonstrace se na dálném východě obešla podle dostupných zpráv bez násilí.

Ruské úřady nicméně ohlásily, že ostře zakročí proti veškerým nepovoleným akcím v Moskvě a dalších ruských městech. Tam se do ulic během dne chystají vyjít příznivci opozičního sdružení Jiné Rusko.

Stále více obyvatel země pociťuje dramatické dopady ekonomické krize, kterou podle mnohých premiér Vladimir Putin není schopen adekvátně řešit. Kritikové také poukazují na potlačování jakékoli politické opozice v Rusku.

Ve stejný den jako opozice ohlásili akce na podporu vlády také příznivci strany Vladimira Putina Jednotné Rusko.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme