V sídle irácké volební komise začalo sčítání hlasů

V sídle irácké ústřední volební komise začalo konečné sčítání hlasů, které Iráčané v neděli odevzdávali ve zhruba 5200 volebních místnostech po celé zemi. Definitivní výsledky se podle komise očekávají za sedm až deset dní. Každá volební místnost měla za úkol sečíst ručně místní hlasy a poté vše odeslat do národního střediska v Bagdádu. Tam přes 200 vybraných lidí ve 24hodinových směnách hlasy podruhé sčítá a výsledky ukládá do počítače. Zároveň se dostaly na světlo i první částečné výsledky nedělních parlamentních voleb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volební doklady | Zdroj: ČTK

V oblasti Bagdádu, zejména v oblasti zelené zóny, kde sídlí většina úřadů prozatímní vlády a také velvyslanectví USA a Velké Británie, v těchto volebních střediscích vede zatím strana Ijáda Allávího a jeho jednotná kandidátka. Naopak v Nadžafu, v nejposvátnějším městě šíitských muslimů, kde je tradiční bašta šíitských duchovních, kterou vede Abdal Azíz al Hakím. To je v současné době nejvlivnější šíitská osobnost. Na severu Iráku v iráckém Kurdistánu vede jednotná kandidátka dvou největších kurdských stran.

Markéta Kaclová, Jarmila Novotná, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme