Útok drony v ruské Bělgorodské oblasti má dvě oběti, hlásí tamní gubernátor

Při ukrajinském dronovém útoku v západoruské Bělgorodské oblasti zemřeli dva lidé. Informoval o tom v sobotu gubernátor oblasti Vjačeslav Gladkov, podle nějž v důsledku útoku začal hořet obytný dům a zahynuli dva civilisté, muž a žena.

Mskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škody po ostřelování v ruském Bělgorodu (fotografie z 21. března 2024)

Škody po ostřelování v ruském Bělgorodu (fotografie z 21. března 2024) | Foto: Governor of Belgorod Region/Vyacheslav Gladkov/Telegram | Zdroj: Reuters

Ruské ministerstvo obrany podle ruskojazyčné služby stanice BBC oznámilo, že protivzdušná obrana sestřelila v noci na sobotu nad ruským územím 50 dronů, největší počet 26 jich byl právě nad Bělgorodskou oblastí. V některých oblastech byla poničena energetická zařízení.

Ve Smolenské oblasti se podle ruských úřadů stal terčem útoku ukrajinských dronů palivový a energetický komplex. „Protivzdušná obrana drony sestřelila, ale následkem padajících trosek došlo k požáru kontejneru s palivem,“ uvedl na síti Telegram gubernátor oblasti Vasilij Anochin.

‚Ani na víkend do Minsku nemůžu.‘ Rusko nechce úředníky či státní zaměstnance pouštět za hranice

Číst článek

BBC také upozorňuje na hlášení gubernátora Kalužské oblasti, podle nějž byla výbuchem dronu lehce poškozena energetická infrastruktura. Exploze nastala v místě elektrické rozvodny, sdělil gubernátor Vladislav Šapša.

V Bělgorodské oblasti přišli při útoku dronu o život dva lidé ve vesnici Poroz. „Po shození výbušných zařízení zcela vyhořel soukromý obytný dům a stodola a další dům byl vážně poškozen,“ napsal na Telegramu gubernátor Gladkov.

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že v noci na sobotu byla deseti drony napadena i Brjanská oblast, osmi drony Kurská oblast, další drony byly sestřeleny nad Tulskou, Rjazaňskou a Moskevskou oblastí. Informace z ruské strany nelze nezávisle ověřit.

Ukrajina, která již déle než dva roky čelí ruské agresi, v posledních týdnech zintenzivnila své útoky na Rusko a zaměřila se zejména na energetickou infrastrukturu. Kyjev slíbil, že v odvetě za rozsáhlé ruské bombardování ukrajinského území přenese boje na ruské území, napsala agentura AFP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme