Velikonoce v Egyptě. Do skalních kostelů proudí tisíce koptů, útoků se nebojí

Egyptští koptové letos slaví Velikonoce o týden později než západní křesťané. Přesně před rokem se stali terčem dvou útoků, při kterých zemřelo 45 lidí. Přesto letos na oslavu Květné neděle egyptští křesťané přinesli do kostelů tradiční palmové větve.

Káhira Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Egyptští Koptové letos slaví Velikonoce o týden později, než západní křesťané. | Foto: Štěpán Macháček | Zdroj: Český rozhlas

Koptské sváteční mše trvají dlouhé hodiny od časného rána. Do skalního kostela v chudinské popelářské čtvrti Káhiry teď úzkými uličkami proudí tisíce a tisíce věřících.

„My děkujeme jedině Ježíši Kristu, který je stále s námi. Nějaká bezpečnostní opatření nás nezajímají, protože jediný, kdo nám může zajistit bezpečnost, je náš Pán Ježíš,“ komentuje pan Filip kvalitu zajištění bezpečnosti v egyptských kostelech.

Křesťané tvoří deset až dvacet procent egyptské populace a koptové jsou největší křesťanskou komunitou na Blízkém východě.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme