Výročí masakru demonstrantů v Káhiře provázejí střety stoupenců a odpůrců současné vlády

V centru Káhiry se v noci střetli stoupenci generála Sísího s kritiky současné vojenské vlády. Oba tábory si v těchto dnech připomínají dvouleté výročí masakru v ulici Muhamada Mahmúda v blízkosti ministerstva vnitra. O život tehdy přišlo asi 50 mladých demonstrantů. Hlavní vzpomínkové akce začnou dnes odpoledne, úřady se obávají nových střetů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový památník obětem revoluce na náměstí Tahrír dostal jen pár hodin po odhalení první šrámy | Zdroj: Reuters

„Já se zítřka nebojím. Lid, armáda a policie jsou jednotní. Ať je chrání Bůh a učiní zítřek dnem, který proběhne pokojně a bezpečně," doufal včera jeden z Káhiřanů.

Noční půtky různých politických táborů ale pokojnému průběhu dnešních akcí nenasvědčují. Na novém památníku na náměstí Tahrír se objevila hesla proti vojenské vládě i Muslimskému bratrstvu. Červenou barvou ho popsali samotní revolucionáři.

Odpoledne se tu sejdou stoupenci generála Sísího, v nedaleké ulici Muhamada Mahmúda pak revoluční mládež a na jiném místě zase příznivci Muslimského bratrstva.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme