Z haitské věznice utekly stovky vězňů

Z věznice v haitském hlavním městě Port-au-Prince uteklo téměř 400 vězňů. Mezi nimi i premiér a ministr vnitra bývalé vlády prezidenta Aristida, které se však, společně s několika dalšími, podařilo tamní policii dopadnout. Podle svědků před budovu věznice přijely tři automobily a pak se strhla přestřelka, která stála život jednoho dozorce a zranila tři další. Kolik lidí je stále na útěku, policie neví, akci však dobře naplánovali a měli komplice pravděpodobně i uvnitř věznení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

věznice | Foto: věznice Kuřim

Oba prominenti, Yvon Neptune a Jocelerme Privert, byli ve věznici od jara 2004. Uvězněni byli poté, co Aristide pod tlakem Spojených států, Francie a Kanady koncem února 2004 odstoupil a nyní žije v exilu v Jihoafrické republice. Policie je viní z údajného zapojení do masakru Aristidových oponentů, při němž bylo v březnu loňského roku v haitském městě Saint-Marc zabito na 50 lidí.

Markéta Kaclová, Lucie Weissová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme