Záchranáři pátrají po rybářích na ledové kře

Rusko bojuje s krutou zimou. Záchranáři se zatím marně snaží najít skupinu šesti milovníků zimního rybolovu z Petrohradu, které unáší obrovská ledová kra ve Finském zálivu. Ta se s muži utrhla už v pondělí, ale kvůli špatnému počasí zatím selhaly všechny pokusy o jejich záchranu. Obří ledová kra je asi 12 kilometrů od břehů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zamrzlá řeka | Foto: Miloš Ruml | Zdroj: ČTK

Za hustého sněžení a silného větru nepomohlo ani vznášedlo, a tak záchranáři dnes spoléhají na pomoc vrtulníku. Jeho nasazení do záchranné akce ale přijde na 900 dolarů za každou hodinu. Přes varování úřadů se z Petrohradu i z dalších míst Ruska vydaly ve dnech právě probíhajících pravoslavných Vánoc na zimní rybolov na ledě desetitisíce mužů. Desítky z nich každoročně svou zimní vášeň zaplatí životem.

Dálný východ zasáhly nejhorší sněhové bouře za uplynulých padesát let. Na Sachalinu zahynuly pod sněhem tři děti. Podle agentury Interfax se klouzaly po zasněžené střeše a strhly přitom na sebe sněhový příkrov. Bouře přerušily dodávky elektřiny a téměř zastavily dopravu. V Přímořském kraji leží na zemi zhruba půlmetrová vrstva sněhu a podle předpovědí bude sněžit i nadále. Také evropská část Ruska bojuje s krutou zimou: teploty v okolí Moskvy klesly na minus třicet stupňů Celsia.

Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme