Záplavy na jihu Ruska si vyžádaly desítky obětí

Jih Ruska stále ohrožují rozsáhlé záplavy. Hlášeno už je několik desítek mrtvých. V postižené oblasti údajně za dva dny spadlo tolik srážek jako normálně za tři měsíce. V řadě regionů hrozí i ekologická katastrofa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy v Rusku | Foto: ČTK/EPA

Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu v Ruské federaci Petr Voldán, o počtu obětí velké vody přicházejí z jihu Ruska rozporné zprávy. O život ale přišlo nejméně 46 lidí, bezmála 200 je nezvěstných. Podle neustále zpřesňovaných statistik ministerstva pro mimořádné situace bylo v oblasti severního Kavkazu evakuováno více než 55 tisíc lidí a pod vodou je na 45 tisíc domů.

Katastrofální záplavy zasáhly i Čečensko. Jenom v hlavním městě Grozném je pod místy i čtyřmetrovou vodou území o ploše více než čtyř čtverečních kilometrů. Dagestán varuje před ekologickou katastrofou. Řeka Sunža prý nese ze zničených čečenských zásobáren ke Kaspickému moři tisíce tun ropy.

Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme