V Mexiku roste počet nehod s migranty, kteří míří do USA. Zastavily se kvůli tomu i nákladní vlaky

Mexický správce železničních tratí Ferromex pozastavil cestu několika desítek nákladních železničních spojů do USA. Společnost to odůvodnila rostoucím počtem nehod s migranty, kteří nákladní vlaky používají pro přepravu přes mexicko-americkou hranici, píšou agentury AFP a AP. Pozastavení nákladních spojů by podle společnosti mohlo mít dopad na přepravu zboží mezi Mexikem a USA.

Mexico City Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Migranti v blízkosti mexických nákladních vlaků

Migranti v blízkosti mexických nákladních vlaků | Foto: Daniel Becerril | Zdroj: Reuters

Ferromex s okamžitou platností pozastavil provoz až 60 nákladních vlaků. Společnost to odůvodnila „výrazným nárůstem počtu migrantů,“ kteří se mohou pokusit využít vlaků pro překročení hranice do USA.

Nejsmrtelnější migrační pozemní trasa. Na hranici USA a Mexika podle agentury OSN zemřelo 686 lidí

Číst článek

Podle společnosti se na samotných vlacích či v blízkosti kolejí a nádraží nachází přes 4000 migrantů, kteří by chtěli vlaků do USA využít.

Společnost také uvedla, že v uplynulých dnech zaznamenala několik případů zranění či úmrtí migrantů, kteří cestovali na nákladních vlacích, píše agentura AP.

Přeprava zboží

Objem zboží převáženého vlaky, jejichž službu Ferromex pozastavil, by na silnici přepravovalo na 1800 kamionů.

Společnost nevylučuje problémy v oblasti mexicko-americké hranice, kde působí mnoho průmyslových firem, které své zboží vyváží do USA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme