Země EU se zatím nedohodly na rozdělení 60 tisíc migrantů ze Středomoří

Státy Evropské unie se zatím nedohodly na tom, jak si během dvou let rozdělí 60 tisíc migrantů ze Středomoří. Každá země osmadvacítky měla na schůzce v Lucemburku oznámit, kolik běženců je ochotná přijmout. Celkový součet ale nedal dohromady požadované číslo, na kterém se minulý měsíc domluvili premiéři a prezidenti zemí unie. Česko je ochotné přijmout 1500 uprchlíků.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Afričtí imigranti na lodi kotvící v sicilském Palermu

Afričtí imigranti na lodi kotvící v sicilském Palermu | Zdroj: Reuters

„Německo a několik málo dalších zemí uprchlíky přijímají, zatímco spousta jiných států se tomu brání,“ postěžoval si německý ministr vnitra Thomas de Maizière.

Česko svou nabídkou na přijetí 1500 běženců skoro naplnilo kvótu, kterou pro něj navrhovala Evropská komise. Některé země ale prý stále nechtějí udělat dost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vládní představitelé zemí EU se shodují, že je potřeba jednat i o tom, jak počet imigrantů snížit. Natáčel Ondřej Houska

Podle lucemburského ministra pro migraci Jeana Asselborna se země unie dohodnou na příští schůzce, která bude 20. července.

Česko spolu s dalšími státy upozorňuje, že je zároveň potřeba řešit i to, jak příliv migrantů omezit.

Česko chce vytvoření zařízení pro migranty v Africe, aby se omezil jejich příliv do Evropy

Číst článek

„Je potřeba zásadní opatření pro budoucnost, to znamená i otázku táborů mimo Evropskou unii,“ říká ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD s tím, že centra pro posuzování žádostí o azyl by mohla být v Tunisku nebo v Egyptě.

Podle Chovance je prioritou Evropské unie vytvoření lepší ochrany schengenské hranice a takzvaných hotspotů, tedy míst, kam migranti přicházejí, jsou zaregistrováni, a tak se do Evropy dostávají už s otisky prstů.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme