Žralok napadl na ruském Dálném východě dva plavce za jediný den

Už druhý útok žraloka za pouhých 24 hodin hlásí úřady na ruském Dálném východě. V Přímořském kraji utrpěl zranění 16tiletý mladík. Včera napadl žralok ve stejné oblasti 25letého muže, kterého těžce zranil. Úřady zakázaly na místních plážích koupání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žralok | Foto: Stock.xchng

Šestnáctiletý mladík byl podle ruských zdravotníků převezen s tržnými ranami na stehně z Chasanského okresu do Vladivostoku.

Za 24 hodin jde už o druhý případ napadení plavce žralokem nedaleko ostrova Želtuchin. Včera záchranáři dopravili v těžkém stavu do nemocnice 25letého muže, který při útoku žraloka přišel o obě ruce.

Ruské ministerstvo pro mimořádné situace uzavřelo všechny pláže v oblasti, kde tráví dovolenou tisíce lidí.

Experti podotýkají, že podobné útoky byly až dosud výjimkou a vyzývají ke zvážení přijetí bezpečnostních opatření v místech, kde se zdržují turisté. Podle ekologů mohou být útoky žraloků spojené se změnami klimatu.

Tento týden se odehrála tragédie na Seychelách. Britský občan, který na ostrovech v Indickém oceánu trávil líbánky, zemřel po útoku žraloka před očima své manželky. O několik dnů dříve možná stejný dravec zabil francouzského turistu.

Lenka Kabrhelová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme