Barbora Závadová

Barbora Závadová v textech na iROZHLASU

| ČTK |Ostatní sporty

Plavce roku vyhrála potřetí za sebou Závadová

Barbora Závadová byla potřetí za sebou zvolena nejlepší českou plavkyní uplynulé sezony. Sedmá žena z mistrovství světa v krátkém bazénu v polohovém závodu na 400 metrů vyhrála svazovou anketu, výsledky byly vyhlášeny dnes v Občanské plovárně v Praze. Závadová v hlasování funkcionářů a trenérů získala 114 bodů a o šest porazila kraulaře Jana Micku. Třetí místo obsadila Simona Baumrtová s 52 body.

Plavkyně Závadová se ve finále MS zhoršila o 6 sekund, v polohovce skončila sedmá

Česká plavkyně Barbora Závadová nedokázala zopakovat výkon z rozplavby a ve finále polohového závodu na 400 metrů na mistrovství světa v krátkém bazénu v kanadském Windsoru obsadila sedmé místo. Znakařka Simona Baumrtová svůj první start na šampionátu v účast mezi elitní osmičkou neproměnila, na stovce obsadila v semifinále jedenáctou pozici.

Plavkyně Závadová chystá radikální změnu tréninku, přesune se do Austrálie

|Radim Sajbot, Vojtěch Man, Nikola Šrámková |Ostatní sporty

Plavkyně Barbora Závadová, jejíž hlavní disciplínou je polohový závod, plánuje radikálním způsobem změnit přípravu. Sedminásobná česká rekordmanka se chystá na začátku příštího kalendářního roku do Austrálie, kde by ráda vydržela v ideálním případě až do příští olympiády. Ta se přitom uskuteční až za čtyři roky v Tokiu.

|Michal Jurman, Vojtěch Man |Ostatní sporty

Plavci se z ME vrací bez medaile, dorostenci nezklamali

Dvacet jedna plavců se dnes přesně po týdnu vrací i z mistrovství Evropy v krátkém bazénu a většina z nich na izraelský šampionát nebude vzpomínat v dobrém. Padlo sice několik českých a dorosteneckých rekordů, deset finálových účastí ale Češi nedokázali proměnit v medaili. Simona Baumrtová své výsledky oplakala.

Závadová byla na ME čtvrtá, Baumrtová je ve finále druhým časem

Česká plavkyně Barbora Závadová obsadila na mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Izraeli čtvrté místo v polohovém závodu na 400 metrů v času 4:31,32 minuty. Finále vyhrála podle očekávání největší favoritka Katinka Hosszúová z Maďarska, která časem 4:19,75 zaostala jen o 29 setin za vlastním světovým rekordem z dopolední rozplavby.