Tradiční florbalový turnaj Czech Open startuje už za týden

Mezi desítku nejvýznamnějších sportovních akcí pořádaných každoročně v Praze patří i ta, která odstartuje přesně za týden. Utká se na ní 269 florbalových družstev z 21 zemí, 4200 účastníků a odehraje úctyhodná porce bezmála sedmi stovek utkání hraných ve 13 pražských halách. Taková je vizitka tradičního turnaje Czech Open, jehož 22. ročník začne v hlavním městě přesně za týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florbalisté Tatranu Střešovice před jedním z utkání na Czech Open

Florbalisté Tatranu Střešovice před jedním z utkání na Czech Open | Foto: Jan Suchan | Zdroj: Český rozhlas

„Praha se stala lákadlem pro špičkové švédské, švýcarské a finské týmy. Letos zde budeme mít šampiony všech čtyř nejsilnějších zemí světa,“ připomíná člen organizačního výboru Czech Open Tomáš Rambousek.

Přehrát

00:00 / 00:00

informace před Czech Open zjišťoval Aleš Procházka

Co se týká kategorie žen, tam chybí organizátorům k absolutní spokojenosti jen účast některého z finských klubů.

„Ano, chybí finský tým, ale myslím, že turnaj na kvalitě neztratil. Máme tu dalších pět švédských kvalitních celků a jeden švýcarský. K tomu také reprezentace Slovenska a česká juniorská reprezentace,“ vysvětluje Rambousek.

Specifikem turnaje se stalo i to, že špičkoví florbalisté se potkávají v Praze s těmi, kteří teprve sbírají zkušenosti. Právě tím se odlišuje Czech Open třeba od florbalového Poháru mistrů.

Složení skupin elitní kategorie na Czech Open:
Muži:
Skupina A: Pixbo Wallenstam IBK, SV Wiler-Ersigen, 1. SC Vítkovice, Panthers Otrokovice.
Skupina B: IBK Dalen, UHC Grünenmatt, Mladá Boleslav, Bulldogs Brno.
Skupina C: JM Chodov, IBF Falun, Floorball Köniz, AC Sparta Praha.
Skupina D: FBC Lerum, Happee Jyväskylä, Tatran Střešovice, FbŠ Bohemians.
Ženy:
Skupina A: Pixbo Wallenstam IBK, Bern Burgdorf Wizards, 1. SC Vítkovice, Sokol Židenice.
Skupina B: IBK Dalen, Slovensko, Herbadent SJM Praha 11, FBC Liberec.
Skupina C: Skoghalls IBK, IBF Dalen, JM Chodov, Tatran Střešovice.
Skupina D: FbŠ Bohemians, Umea IBF, ČR '19', Elite Praha.

„Je tady spousta hráčů i z florbalově exotických zemí, kteří mají možnost se podívat na elitní florbal, vyzkoušet si ho a potom významně posouvat rozvoj florbalu ve vlastních zemích,“ říká ředitel turnaje Martin Vaculík.

Tím, že Czech Open je obrovská akce oproti šesti týmům, které se utkají na Poháru mistrů, je atmosféra a sraz florbalové komunity v Praze unikátní záležitost,“ dodává Martin Vaculík.

Hlavním pořadatelem akce je Tatran Střešovice - tedy klub, který už dlouhé roky patří v tuzemsku mezi elitu. A tak si Tomáš Kafka může vybrat - zda přemýšlet o nadcházející prověrce jako hráč, nebo jako jeden z těch, kteří cítí spoluzodpovědnost za úspěch pražského florbalového svátku.

„Já se na to těším především jako hráč, ale uvědomujeme si, že kolem turnaje pracuje velké množství lidí a jejich kvalita práce nám umožňuje z toho těžit. Všechno funguje jak má, chodí diváci a pro nás jako amatérské sportovce je tohle ta největší odměna,“ těší se na nadcházející akci Tomáš Kafka.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme