„Nové chování mohla způsobit neobvyklá kombinace obrovské kolonie rybáků obecných a přítomných želv. Rybáci za sebou nechávají zbytky ryb a slabá mláďata,“ uvedl vědec.
Princ Emanuel dostal výjimku k odstřelu agresivní medvědice podezřelé z loňských útoků na několik zemědělských usedlostí. Princ ale skolil „samce, který se k okolním domům nikdy nepřibližoval“.
Francouzská metoda lovu zpěvných ptáků na lepivou návnadu je nelegální. Soudní dvůr Evropské unie a vyhověl tak ochráncům zvířat. Tradiční charakter metody není důvodem pro její zachování.
87 procent stravy vlků v dané oblasti Mongolska tvořila divoká zvířata, zvláště pak srnec sibiřský, ze 13 procent vlci konzumovali malé savce, ptáky, hmyz nebo ovoce.
Výjimka podle ministerstva zemědělství předchází škodám v zemědělství a na lesích, dopravním nehodám při střetu se zvěří i šíření nemocí jako africký mor prasat.
Na návrší Pardědub nad řekou Labe u obce Skalice na Hradecku našel muž dva artefakty z pazourku. Pazourky objevil při povrchovém sběru na poli před několika lety, minulý týden je přinesl do muzea.
Ve středečním tisku se dočtete, že vlastníci polí a lesů chtějí víc práv při odstřelu zvěře. Zvěř totiž průměrně poškodí až 64 procent listnáčů, píší Hospodářské noviny.
V Jizerských horách je největším problémem psík mývalovitý, jak upozornil ředitel Správy chráněné krajinné oblasti Jiří Hušek. Psík je velice dravý a z území dokáže vytlačit i jezevce a lišky.
Zatím nejstarší známý luk a šípy objevili archeologové v tropickém deštném lese na Srí Lance. Na konci starší doby kamenné, před 45 až 48 tisíci lety, mohl pomáhat lidem při lovu zvířat.
Myslivci budou moct používat noktovizory, tedy zařízení pro lepší vidění za šera a za tmy a lovit více zvířat, píše Regionální deník. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
U zvěře mladší dvou let se rozšiřuje možnost lovu na celý rok, u starší pak v některých případech i o měsíce. Například mufloni se budou moci lovit od července do konce března.
Lov delfínů má v Japonsku dlouhou tradici a rybáři se brání tvrzením, že vybíjení delfíni nepatří k ohroženým druhům. Jíst delfíní maso je prý stejné jako jíst hovězí či drůbeží maso.
Přeřadit vlka do nižšího stupně ochrany není jednoduše možné, muselo by se to vyjednat na evropské úrovni. Sdělili to ve středu zástupci ministerstev zemědělství a životního prostředí.
Moderní léčbu rakoviny plic využívá podle Deníku jen půlka vhodných pacientů. A počet nakažených syfilidou roste po celé Evropě včetně Česka, píše Právo. Více se dozvíte v přehledu tisku Radiožurnálu.
Setkání tygrů s lidmi jsou v Indii čím dál častější. Zdejší populace těchto ohrožených šelem za posledních deset let narostla na 2500 a zvířata se mnohdy vydávají k farmám a dalším usedlostem.
Vědci z Výzkumného ústavu rostlinné výroby spolu se zahraničními kolegy popsali a zdokumentovali ojedinělý způsob lovu, který používají pavouci skálovky.
Stavy černé zvěře se v posledních letech zvýšily tak, že způsobují kalamitu na polích a komplikují dopravu. Škody jenom na zemědělských plodinách dosahují ročně kolem 3 miliard korun. Ministerstvo zemědělství proto přichází s novelou mysliveckého zákona, která by měla odstřel divočáků ulehčit.
Na lov přemnožených divokých prasat se v okrajových částech Ústí nad Labem vydalo v sobotu na šedesát myslivců. Povolení na odstřel mimo honitbu dostali od magistrátu. Tomu už došla s přemnoženými zvířaty trpělivost. Myslivcům vyplácí 300 korun za každého uloveného divočáka.
Japonci pokračují v každoročním lovu delfínů v zátoce u města Taidži. A to i přes rostoucí mezinárodní kritiku. Podle ekologických organizací už ulovili přes 250 zvířat. Padesát z nich plánují prodat do delfinárií a ZOO. Zbylých dvě stě zabijí kvůli masu.
Dnes začíná na všech pstruhových rybářských revírech Českého rybářského svazu pstruhová sezona. Končí tak doba hájení pstruha obecného, která trvá od prvního září. Ani začátek pstruhové sezony však neznamená, že je možné lovit všechny druhy ryb.