piloti

Lufthansa zruší v pátek dalších 830 letů. Stávka pilotů se dotkne i spojení s Prahou

| ČTK |Zprávy ze světa

Německé aerolinky Lufthansa v pátek zruší kvůli stávce pilotů dalších 830 letů. Výpadek se i třetí den protestu dotkne zhruba 100 tisíc cestujících a týkat se bude i šesti párů spojení s Prahou, sdělila mluvčí letiště v Praze-Ruzyni. V pátek měla stávka pilotů za výrazné zvýšení platů původně skončit, odborový svaz pilotů však ve čtvrtek odpoledne oznámil, že se protest prodlužuje až do sobotní půlnoci. Podle agentury AP stávka neskončí dříve než o půlnoci ze soboty na neděli.

|Anna Kottová |Zprávy ze světa

Masivní zatýkání v Turecku pokračuje. V cele skončili i piloti, kteří sestřelili ruskou stíhačku

Mezi zadrženými pučisty jsou v Turecku i piloti, kteří v listopadu sestřelili ruskou stíhačku u syrských hranic. Informovala o tom v pondělí agentura Bloomberg. Incident tehdy vyvolal mezi Ruskem a Tureckem napětí. V poslední době se ale vztahy znovu zlepšují. Rusko už dříve pokus o vojenský převrat v Turecku odsoudilo.

|Štěpán Sedláček, Iva Kestřánková |Zprávy ze světa

Piloti by měli častěji chodit na lékařské kontroly, říká závěrečná zpráva o havárii Germanwings

Francouzští vyšetřovatelé loňské havárie letadla společnosti Germanwings doporučují přísnější kontroly pilotů. Vyplývá to z jejich závěrečné zprávy. Zároveň v ní potvrzují, že druhý pilot Andreas Lubitz měl psychické obtíže a stroj navedl do horského masivu úmyslně. Zahynulo všech 150 lidí na palubě.