Plagiátorskou kauzu Igora Matoviče koalice vnímá jako přešlap, který by neměl ohrozit stabilitu vlády, tvrdí odborník. Dodává ale, že může mít na premiéra negativní dopad v podobě odlivu části voličů.
Podle listu Denník N Matovič ve své diplomové práci z roku 1998 opsal celé pasáže ze dvou knih, doplnil několik stránek textu a výsledek odevzdal jako své dílo, aniž použité zdroje řádně citoval.
Matovič také kritizoval média, která na opisování v jeho diplomové práci upozornila. Ještě jako opoziční politik Matovič plagiátorství bývalého šéfa sněmovny kritizoval a žádal jeho rezignaci.
Igor Matovič uvedl, že kvůli kauze odstoupí až poté, co splní všechny předvolební sliby. Dodal, že poslední dva ročníky studia, kdy již podnikal, školu zanedbával a že ve škole také opisoval.
Kollár čelí obvinění, že opsal diplomovou práci, kterou měl odevzdat na závěr studia environmentálního managementu na Středoevropské vysoké škole ve Skalici.
Předseda slovenské sněmovny Boris Kollár čelí výtkám médií a neparlamentních politiků z plagiátorství ve své diplomové práci. Kollár jisté pochybení přiznal, odstoupit ze své funkce ale nehodlá.
Etická komise Národněhospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické, kde Kovář stále učí, v usnesení uvedla, že stanoviska komisí nejstarší české univerzity „jsou nicotná”.
Česká média se poslední sobotu roku 2019 věnují také například statistikám pohřešovaných osob. Počet nevyřešených případů je letos třikrát vyšší než vloni.
Mezi citovanými pasážemi si podle serveru iDNES.cz vypomáhá Ondráček celými odstavci doslovně opsanými z jiných studentských prací, případně s lehce pozměněným slovosledem.
S podezřeními na opisování přišel pirátský poslanec Tomáš Vymazal. Z jím zadané kontroly absolventských prací vyplynulo, že v bakalářské práci je zkopírováno 31 % textu a u diplomové až 36 %.
„Za nesprávné lze jistě považovat to, že autorka použila rozsáhlé převzaté pasáže. Nicméně zdroj citovala a nezamlčela,“ uvedla škola v tiskové zprávě.
„Je to deset prací, kde jsem se rozhodl zahájit řízení o vyslovení neplatnosti vykonání závěrečné zkoušky nebo její součásti. Pořád to není rozsudek. Teď začíná řízení podle zákona,“ uvedl Bek.
„S ohledem na roky zpracování závěrečných prací nelze moje stanovisko poskytnout obratem,“ odpověděla protidrogová koordinátorka a ředitelka vládního odboru protidrogové politiky Jarmila Vedralová.
Čtvrteční útok na světově proslulé studio Kyoto Animation byl nejhorší hromadnou vraždou v Japonsku za poslední dvě desetiletí. Patnácti z obětí bylo mezi 20 a 29 lety.
Za poslední tři roky odhalila Univerzita Karlova 49 studentů, kteří ve svých pracích opisovali, informuje Právo. Ve všech případech se plagiátorství zjistilo ještě před obhajobou.
Filozofická fakulta se zabývá dalšími podezřeními z plagiátorství, píší Lidové noviny. A k lékařům míří s bolestmi zad více dětí a mladistvých, upozorňuje Deník. Víc v přehledu tisku Radiožurnálu.
Kontroly dělá Univerzita Palackého v Olomouci, brněnská Masarykova univerzita nebo Technická univerzita v Liberci. Karlova univerzita starší práce prověřovat nehodlá.
Bývalý prorektor Univerzity Karlovy Martin Kovář podle komise publikoval opsané texty po dobu zhruba 20 let. Svůj titul profesora proto podle komise dostal neoprávněně.
Slovenské vysoké školy v současnosti nemohou odebrat absolventům titul. Umožnit jim to má novela vysokoškolského zákona, kterou ve středu projednala slovenská vláda.
„Rezignuji na pozici ministryně spravedlnosti, díky té kampani, které je proti mně vedena. Já už nechci, aby bylo hnutí poškozováno,“ prohlásila v července tehdejší ministryně spravedlnosti.
Podnět k etické komisi podali tři doktorandi. Podle nich profesor, který vedl 15 let Ústav světových dějin na filozofické fakultě, opisoval ve dvou publikacích od britského historika Barryho Cowarda.
Tři doktorandi z Univerzity Karlovy obvinili v podnětu k etické komisi profesora a prorektora z téže školy Martina Kováře z plagiátorství. Kovář to odmítl, věcí se bude zabývat etická komise.
Podle Denníku N Danko ve své práci o veřejné správě použil rozsáhlé texty z pěti učebnic. List po analýze rigorózní práce uvedl, že po úvodu je v ní zkopírováno hned prvních 20 stran.
Obě diplomové práce obhájil student Husitské teologické fakulty loni 26. září. „Přezkumná komise školy potvrdila, že jde o plagiáty,“ uvedl mluvčí univerzity Václav Hájek.