Plzeňská práva žádají o novou akreditaci magisterského studia

Právnická fakulta Západočeské univerzity podala na ministerstvo školství žádost o akreditaci magisterského programu. Fakultní vedení pracovalo na akreditačním spisu od prázdnin. Tentokrát je preciznější, než byla minulá obsáhlejší žádost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

Předchozí žádost podala fakulta loni 31. října. Získat akreditaci se jí podařilo ale jen do konce října 2013.

Podle děkana Jana Paulyho se fakulta zaměřila především na personální oblast, výzkum i zvyšování kvalifikace pedagogů.

„Předně jsme se snažili doplnit stavy tak, aby odpovídaly představám. Můžeme počítat s 31 profesory a docenty. 12 z nich lze označit za kmenové. Ti další budou mít i úvazky i jinde,“ potvrdil děkan Pauly. A podařilo se mu získat i mladé pedagogy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Děkan právnické fakulty Západočeské univerzity Jan Pauly v pořadu Stalo se dnes

„Oslovil jsem naši mladou a střední generaci s výzvou, aby akcelerovali svoje habilitační řízení a podařilo se získat závazky k habilitaci v té podobě, že celkem 15 lidí je perspektivně habilitováno".

Akreditační komise by mohla o dalším osudu magisterského studia na plzeňských právech jednat už na příštím, únorovém zasedání.

Letos fakulta nemohla přijímat na magisterské studium. Připravilo ji to o tři sta studentů, což výrazně ovlivní finance školy. Z letošního rozpočtu přijde o několikamilionovou částku.

Igor Maňour, Lucie Husárová 1, Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme