psychika

|Tomáš Lörincz, Nikola Šrámková |Hokej

Hokejisté Komety zvládli první semifinálový duel lépe nejen herně, ale i psychicky

Hokejisté Brna udělali v úvodním utkání semifinálové série play off na ledě Hradce Králové první krok k případnému postupu do finále. Sebejistota, s jakou Brno v Hradci vyhrálo 2:0, může naplnit modrobílé fanoušky optimismem. V úvodu to přitom bylo z obou stran spíš vyčkávání a nezdálo se, že mezi oběma týmy nakonec v něčem bude výrazný rozdíl.

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Tenis

Člověk si to musí pořešit v sobě, říká o vyřazení z Wimbledonu Hradecká

Kvůli zdravotním problémům v první půlce sezony jí spadlo žebříčkové postavení a ve Wimbledonu mohla startovat hlavně díky divoké kartě pořadatelů. Jenže svou šanci Lucie Hradecká nevyužila. Stříbrná deblistka z olympijských her v Londýně teď na stejném místě nepřešla první kolo grandslamové dvouhry a už popáté za sebou končí v All England Clubu hned po úvodním singlovém zápase.

Světový den Parkinsonovy choroby připomíná Parkinsoniáda, nejen v ČR

|Tereza Jelínková, Gabriela Grmolcová |Člověk

Dnes si připomínáme Světový den Parkinsonovy choroby. Ročně u nás lékaři diagnostikují tuto nevyléčitelnou nemoc u více než tisícovky lidí. Světový den připadá na výročí narození britského lékaře Jamese Parkinsona, který tuto neurologickou chorobu jako první popsal. Při té příležitosti organizují pacienti řadu akcí. Jedním z cílů setkání je i domluva na pokračování 6. ročníku Parkinsoniády, která má rok od roku stále více účastníků.

|Tereza Jelínková, Štěpán Pokorný |Zimní sporty

Skikrosař Kraus svému servismanovi do výběru lyží vůbec nemluví

Skikrosař Tomáš Kraus s trochou nadsázky nikdy neví, na jakých lyžích pojede třeba závod Světového poháru nebo mistrovství světa. O jeho hlavní vybavení se stará výhradně jen servisman Jaroslav Lučan. Kraus mu do výběru lyží vůbec nemluví, takže jediné, o co se nejlepší český závodník stará, je vlastní psychika. Tento vztah je na skikrosařské poměry vcelku ojedinělý, ale někdy se absolutní důvěra nemusí vůbec vyplatit.