Štvanice

Na pražské Štvanici hořela dílna nedaleko skateparku. Hasiči mají požár pod kontrolou

| ČTK |Zprávy z domova

Na pražské Štvanici hořela dílna, kde se vyráběly skateboardové překážky. Informovala o tom mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. V dílně se používaly také tlakové lahve, které se pracovníci z objektu o velikosti 10 krát 25 metrů snažili odnést poté, co požár vzplanul. Některé na místě ale zřejmě zůstaly, protože se i po příjezdu hasičů ozývaly detonace. Nyní probíhají dohašovací práce, příčiny požáru se vyšetřují. Předběžná škoda činí milion korun.

|Simona Bartošová, Evelyna Kulíšková |Výtvarné umění

Po stamilionové revitalizaci by mohly na Štvanici přibýt dvě lávky, v plánu je i velký sál

Praha vyhlásila výsledky architektonické soutěže na budoucí podobu ostrova Štvanice. První místo odborná porota neudělila, druhé získalo studio Radka a Lady Kolaříkových. Autoři chtějí především zachovat atmosféru Štvanice jako zeleného parku uprostřed metropole. O přesné podobě návrhu i možnostech jeho realizace ještě musí rozhodnout vedení města. Obnova Štvanice by Prahu mohla přijít na stamiliony a práce by měly trvat až 5 let.

|Michaela Vetešková, kko |Výtvarné umění

Porota složená z architektů rozhodne o nové podobě pražské Štvanice

Porota veřejné architektonické soutěže na proměnu pražského ostrova Štvanice bude o víkendu rozhodovat o jejím vítězi. Budoucnost ostrova je ostře sledovaným tématem už několik let, přinejmenším od doby, kdy hlavní město Praha muselo zbourat část tamního zimního stadionu, tedy stavbu se statutem kulturní památky. Město poté vypsalo soutěž na novou podobu celého ostrova.

|Petra Benešová |Regiony

Architektonická soutěž na přestavbu Štvanice jde do druhého kola

Architektonická soutěž o proměnu pražského ostrova Štvanice pomalu míří do finále. Právě dnes je uzávěrka přihlášek do druhého kola, ze kterého porota vybere nejlepší návrh na přestavbu slavného areálu. Pražský magistrát by ho chtěl proměnit v místo určené pro zábavu a sport.