zakázky

| ČTK |Zprávy z domova

V kauze zmanipulovaných IT zakázek padlo nové obvinění. Trestnímu stíhání čelí 27 lidí a dvě firmy

V souvislosti s kauzou zmanipulovaných zakázek na informační systémy čelí nově obvinění 27 lidí a dvě firmy. Žalobce olomouckého vrchního státního zastupitelství Martin Brzobohatý ve středu řekl, že trestní stíhání zahrnuje 14 veřejných zakázek, jejichž celková hodnota je několik set milionů korun. Obvinění v kauze padlo podruhé, policie původně před rokem obvinila 20 lidí a osm firem. Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) však některá trestní stíhání v březnu zrušilo.

|Janek Kroupa |Zprávy z domova

Právník Michal žádal jako provizi ze zakázky pro DPP 50 procent firmy, tvrdí podnikatel

Ve čtvrtek Radiožurnál zveřejnil sérii reportáží o skupině kolem právníka z pražské advokátní kanceláře MSB Legal (dříve Šachta & Partners) Davida Michala a o podezření, že právník tlačí na podnikatele, aby jim vypláceli podivné provize ze zakázek Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP). Poté, co reportéři všechny zúčastněné konfrontovali, se rozhodl jeden z podnikatelů, Jindřich Špringl, promluvit.

|Veronika Hlaváčová, Iveta Vávrová |Zprávy z domova

Bývalý ředitel Homolky Dbalý odmítl obžalobu, která ho viní z ovlivňování zakázek

Pražský městský soud dnes začal řešit manipulaci s veřejnými zakázkami v Nemocnici Na Homolce. Sedm obžalovaných v čele s bývalým ředitelem Vladimírem Dbalým čelí obvinění, že ovlivnili dva tendry na nákup gama nože a digitalizaci chorobopisů. Tím měli nemocnici připravit o zhruba 60 milionů korun. Vladimír Dbalý u soudu vinu odmítl.